טיולים עירוניים

המושבה ראש פינה

המושבה הקטנה והוותיקה ראש פינה מתהדרת ברחובות מרוצפים, בתי אבן עבי קירות וגינות שובות לב שסוחבות את הדמיון אל רוח הסיפורים של המושבה, שלצד הרומנטיקה והקסם, מספרים סיפור התיישבות עיקש של תעוזה וחלוציות בלב הנוף הגלילי
"קולו של יחיאל סילס היה צרוד מהתרגשות. "הנה שם גיא אוני!..שבעה עשר אברכים היינו כשהתיישבנו כאן ב-1878, נחושים בהחלטתנו להפוך לעובדי אדמה"
(מתוך ספרה של שולמית לפיד "גיא אוני").

בסיור בראש פינה נכיר את המושבה דרך סיפורי הבתים והחלוצים שהחליטו כנגד כל הסיכויים ללכת אחרי החלום, ולהקים את המושבה הראשונה בגליל, ובכך לייצר מציאות ולקבוע עובדות שיאפשרו בהמשך את הקמת מדינת ישראל.
בנוסף, ננסה להבין תוך כדי הטיול האם זה מקרי שלי (יוסי סלס) ולגיבור הספר גיא אוני יש את אותו שם משפחה ...ואני בכלל נולדתי בברזיל.

קבלו הצעה עבור סיור מיוחד במושבה
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
2 - 4 שעות
עונות מומלצות
כל השנה

צפת העתיקה

צפת היא עיר ציורית המשלבת קדושה, אומנות, רוחניות והיסטוריה מדהימה. רחובות העיר העתיקה גדושים בבתים עתיקים, חצרות קסומות, תצפיות, גלריות, חנויות ובתי כנסת ייחודיים.

נסייר בין סמטאותיה העתיקות של צפת ונגלה מה הביא את גדולי הרבנים מעולם הקבלה וההלכה להתיישב בה במאה ה-16, תקופה שהפכה לתור הזהב של העיר.

נתחיל את סיורנו במסגד שבעיר העתיקה ומשם נכנס אל סמטאות הרובע היהודי (עד 1948) ונשמע על הרוח שהביאה לניצחון במלחמת השחרור. נתרשם מהגלריות השונות בקריית האומנים ונסייר בעקבות דמויות המופת שהתהלכו כאן והפכו את העיר לאחת מארבעת ערי הקודש.

מוכנים לטייל בצפת שעדיין לא הכרתם? אנחנו כאן בשבילכם!
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
2 -4 שעות
עונות מומלצות
כל השנה

עכו - בין עבר להווה

העיר העתיקה, השוק הטורקי, הנמל, הגנים הבהאים והאוכל המושלם הופכים את העיר הצפונית ליעד שאתם חייבים לבקר בו.

המפרץ הטבעי אשר הגן מפני הרוחות והסערות הפך את עכו לעיר נמל מרכזית לאורך אלפי שנים וקשר אליה שליטים רבים שהביאו סיפורים אין ספור, אך עיקר תפארתה מימי הצלבנים כאשר שימשה שער ראשי לארץ ישראל ואף כבירתה. אולמות האבירים המרשימים הם רק קצה הקרחון של העיר הצלבנית שרובה קבור מתחת לעיר העות'מנית שנבנתה עליה בימי דאהר אל-עומר ואל-ג'אזר.
עכו כיום היא עיר חיה, מרתקת ורבת פנים שזכתה פעמיים בתואר "אתר מורשת עולמית" מטעם אונס"קו – ויש בה שפע אדיר של אתרים, סיפורים, אנשים, ופולקלור עשיר שהופכים כל ביקור בה לחוויה חזקה ובלתי נשכחת.

קדימה, יוצאים לעכו!
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
2 שעות עד יום שלם
עונות מומלצות
כל השנה

נצרת העתיקה

שווקים, כנסיות, חנויות מעניינות, נופים ואתרים היסטוריים, את כל אלו ועוד, אפשר למצוא בעיר נצרת.

טיול בנצרת שהיא אחת הערים המפורסמות ביותר בעולם זה חוויה רב-חושית. פה בנצרת בישר המלאך גבריאל למרים אימו של ישו על דבר הריונה מרוח הקודש והלידה הצפויה של מי שהנוצרים מאמינים שהוא המשיח בן-האלוהים. כאן גדל ישו במשך 30 מתוך 33 שנות חייו. לכן, בגלל קדושתה של העיר לנצרות, לא מפתיע שנמצאות בה כנסיות ומנזרים רבים שמוקדשים לבני ה"משפחה הקדושה". החשובה בכנסיות היא "כנסית הבשורה" הבולטת בגודלה ויופיה ואשר תעמוד במוקד סיורנו.
ביקור בנצרת יכלול בנוסף לביקור בכנסיות, תצפיות נוף מרהיבות, טיול בשוק הססגוני ורווי הריחות והצבעים ולא פחות חשוב אפשר לקבל טעימה מהשפע הקולינרי המדהים של העיר. לא סתם התפרסמה נצרת כמעצמה קולינרית המושכת אליה את חובבי האוכל הטוב מכל הארץ. לא רק הם "גילו" את העיר, אלא גם המטיילים והתרמילאים.
בואו לחוות את הנצרת עם כל החושים ולהתאהב…

קבלו הצעה עבור סיור בנצרת
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
3 שעות עד יום שלם
עונות מומלצות
כל השנה

פקיעין העתיקה

פקיעין- ארבע דתות וכפר אותנטי אחד

בכפר חיים כ- 6000 תושבים כשני שליש דרוזים והשאר נוצרים מוסלמים ויהודים. פקיעין מתהדרת במסורת רבת שנים של חיי רב קיום של שיתוף ואחווה בין בני ארבעת הדתות.
סיור בפקיעין עובר דרך סמטאות ציוריות, מערה עתיקה קדושה , מעיין ובית כנסת עתיק וחושף את ההיסטוריה המרתקת. דרך מפגש עם תושבי הכפר ניחשפף למרקם ואת מרקם החיים המיוחד בכפר בו חיים בני ארבע דתות.
בנוסף לסיור באתרים הקלאסיים שיש לכפר היפהיפה הזה להציע, נתארח אצל אנשים לבבים שילמדו אותנו את רזי ייצור הדבש,סבונים, גבינות ועוד.

קבלו הצעה עבור סיור בפקיעין
דרגת הקושי
קלה (לא מיועד לתקשים בהליכה, ישנן מדרגות לאורך הטיול)
משך הטיול
כ- 3 שעות
עונות מומלצות
כל השנה
דתות ותרבויות

כנסיות - לא לנוצרים בלבד

סיור מרתק בכנסיות היפיפיות הפזורות סביב הכנרת ומספרות את סיפור ההתהוות של הדת הגדולה בעולם.

הגליל היהודי בתקופת בית שני הוא ערש הנצרות, וממנו יצאו ישוע וראשוני תלמידיו.
אני מזמין אתכם לצאת איתי לסיור מרתק בכנסיות המדהימות ביופיין, לאורך שפת הכינרת הכחולה ולהיחשף לאירועים שהתרחשו באזור לפני יותר מאלפיים שנה. כנסיות אלה, המטופלות במסירות נזירית, הן דרך מצוינת להכרות ראשונית וחשובה עם עולם הנצרות והקשר שלו ליהדות .

- ניתן להציע סיור דומה בירושלים ובנצרת וסביבתה.
כתבו לנו ונתאים טיול עבורכם
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
3 שעות עד יום שלם
עונות מומלצות
כל השנה

הר הכרמל – עדות ודתות

טיול שיש בו הכל- דתות, תרבויות טבע, היסטוריה והרבה הרבה נוף.

הר הכרמל,ההר הירוק כל ימות השנה והנושק לים הכחול שימש במשך אלפי שנים לפולחן ולקירבה לאלוהות. בסיורנו נטעם ממגוון של אמונות, זרמים ודמויות מקודשות שמהווים מוקד משיכה בבירת הכרמל, העיר חיפה. זוהי הזמנה לפגוש את חיפה כעיר רוחנית ראשונה במעלה.

בחיפה נמצא המרכז העולמי של הדת הבהאית, בה נוסד מסדר נזירות ייחודי 'כרמליתי', בה גם הקימו מושבה במאה ה-19 נוצרים משיחיים 'טמפלרים' , ובה אפילו שוכן בכבוד זרם אסלאמי מיוחד במינו - 'האחמדים', לצד עוד זרמים ומוסדות ייחודיים. את כל אלה נכיר ונפגוש מקרוב.

הצטרפו לטיול
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
3 שעות עד יום שלם
עונות מומלצות
כל השנה

סיור סליחות בצפת

טיולי סליחות בצפת, עיר המקובלים, מרגשים ועוצמתיים במיוחד משום שהם משלבים את המטען הרגשי המיוחד של תקופת הסליחות עם אוירתה יוצאת הדופן של צפת – עיר המקובלים.
גדולי רבניה ומקובליה של עיר הקודש צפת ביקשו לקרב גאולה ולכן עסקו רבות בנושא התשובה, הסליחה והכפרה. ההליכה בלילה בסמטאותיה מלאות ההוד של צפת, הסיפורים והאגדות על ימי זוהרה במאה ה-16 שנדמה כאילו לא עברו עדיין כאשר דמויות של חסידים מופיעים בחטף ונבלעים את תוך אחד מבתי הכנסת והחצרות, התובנות לגבי "חודש הסליחות" בו על פי הראיה הקבלית "המלך בשדה" והאויר הצלול והקריר של ראשית הסתיו – יצרו הרגשה מיוחדת וקסומה שתחדור אל תוך הנשמה. בסיורי הסליחות הליליים בצפת אנו נשוטט בסמטאות, נשמע, נלמד ונחווה את כל אלו וממש נוכל להרגיש את השכינה שיורדת אל העיר העתיקה.
את הטיול אפשר לסיים בקבר הרשב"י.
תחוו את הלילה המרגש
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
2.5 - 4 שעות
עונות מומלצות
חודש סליחות

קברי צדיקים בגליל

עליה לרגל לקברי צדיקים - שורשי התופעה
לעשרות קברים של הצדיקים הפזורים בגליל יש כוח משיכה עצום. הקהל המגוון שמגיע אליהם, לאורך כל ימות השנה אגב, מבקש לשפוך את הלב, להתייחד, לבכות ולהתפרק. יש כאלה שמייחסים להם עוצמה מאגית, יש המסתפקים בשאיבת עידוד ובתקווה שהביקור במקום מעניק.
הדתות הממוסדות לא תמיד ראו בעין יפה את תופעת העלייה לקברי הצדיקים, אך "האדם הפשוט" היה זקוק לגורם שיקשר בינו לבין האל ורצוי שגורם זה יהיה סמוך למקום מגוריו. בעוד בנצרות נקבעו מרבית המקומות המקודשים בארץ כבר בתקופה הביזנטית, הרי באיסלם וביהדות התהליך מאוחר וממושך יותר וגם במאה ה-20 "נולדו" מספר קברי צדיקים המיוחסים לתנאים ואמוראים ואף לדמויות מימי התנ"ך.
בצפון ישנם עשרות קברי צדיקים,הידועים והפופולריים הם כמובן קבר רבי שמעון בר-יוחאי במירון וקברי הרמב"ם ורבי מאיר בעל הנס בטבריה. כמו-כן זוכה קברו של יונתן בן עוזיאל "מזווג הזיווגים" בעמוקה לפופולריות רבה בין מחפשי/ות בת/בן זוג לחיים.


הצטרפו אליי למסע מרתק
דרגת הקושי
קלה // מתאים לכל הגילאים
משך הטיול
שעתיים עד יום שלם
עונות מומלצות
כל השנה

אני מזמין אתכם לטיול מכוניות בגליל התחתון המזרחי.
טיול מקסים שיש בו הכל-
תרבויות, טבע, היסטוריה והרבה הרבה נוף


מה מחכה לנו בטיול:
נבי שועייב - זהו האתר המקודש ביותר לדרוזים, ציון קברו של יתרו, הוא נבי שועייב, מקום מרהיב ביופיו ונעים לביקור היכרות עם הדת הדרוזית.

גן לאומי ושמורת טבע ארבל - את מצוק הארבל המרשים אי אפשר לפספס, הוא מתנשא גבוה מעל הכנרת, ממנו נשקפים נופים מרהיבים.עוד בגן הלאומי נצפה במערות טבעיות שהיוו מוקד הקרבות העקובים מדם בין היהודים לחייליו של הורדוס.

מגדלא – אתר ארכיאולוגי מרשים מתק' בית שני שמהווה מפגש מרתק בין היהדות לנצרות.במקום התגלה בית כנסת מהעתיקים שנמצאו בארץ. האתר התגלה במקרה בעת בניית מלון שנבנה לטובת הצליינים הנוצרים (מומלץ מאוד) .

הצטרפו אליי למסע מרתק
דרגת הקושי
קלה
אורך הטיול
2 ק"מ
עונות מומלצות
כל השנה
חגים ופסטיבלים

לילות רמאדן בעכו

חודש הרמדאן הוא הזמן שבו הימים הופכים לילות והלילות לימים.

כל מוסלמי חייב לצום בחודש רַמַדַאן, שהוא חודש מספר 9 בלוח השנה האסלאמי. הצום מתחיל כשיש די אור להבחין בין חוט לבן לשחור, ועד לשקיעה.
בעיני המוסלמים זהו חודש של התבוננות פנימית, התקרבות לאל, עבודת המידות, בדגש על צניעות ואיפוק.

את סיורנו נתחיל בשקיעה המשגעת מעל חומות העיר. נשמע מעט על העיר ובעיקר על מקורות והלכות "חודש
הרמאדאן". נטייל בין הסמטאות ונטעם מהמעדנים הנפלאים האופיניים לחודש זה, נמשיך עם המוני החוגגים ונשב בחאן-הסוחרים שבו המקומיים נוהגים להיפגש.

בואו, נתחיל!
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
2.5 - 4 שעות
עונות מומלצות
לאורך חודש הראמדן

סיור חנוכיות בצפת

בואו לחוות את חנוכה בסימטאות הקסומות של העיר הצפת

כשהחשכה יורדת, וכשאור נרות החנוכייה מאיר מכל חלון ורחוב, נספר את סיפורי החנוכה בסמטאות צפת העתיקה.

הריחות של צפת, הקולות, הצבעים, הנופים והאנשים המיוחדים גורמים לנו להרגיש את האווירה המיוחדת של עיר המקובלים. לכל סמטה סיפור משלה, ולכל בית יש שם –
במיוחד בימי החנוכה המאירים, בהם אור הנרות והחנוכיות מבצבץ ממרפסות הבתים.

בסיור נראה שלל חנוכיות, ונבקר בסמטאות הקסומות והציוריות ובבתי הכנסת העתיקים של העיר העתיקה.

הצטרפו אליי לטיול שכולו אורות
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
2.5 - 4 שעות
עונות מומלצות
לאורך חג החנוכה

חג המולד בכפרי הגליל ובנצרת

הזדמנות יוצאת דופן לחוות את אווירת חג המולד והשנה האזרחית החדשה בנצרת ובכפרים הנוצרים בגליל.

לאחרונה סיורי כריסמס לערים ולכפרים הנוצריים בגליל הם להיט בציבור היהודי.
חג המולד הוא שעתה היפה של הכפרים הנוצרים והעיר נצרת– הרחובות לובשים חג, קישוטים ואורות מנצנצים מעטרים את הרחובות ואת הבתים, מזמורי חג נשמעים מן הכנסיות השונות בעיר. חוויה של צלילים ומראות שנראית כלקוחה מעולם אחר, אבל היא פה, עם הניואנסים והייחוד המקומי.

הצטרפו אליי לטיול שכולו אורות
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
2 - 6 שעות
עונות מומלצות
בחודש דצמבר

פסטיבל הכליזמרים בצפת

פסטיבל הכלייזמרים זוהי חגיגה בינלאומית של מוסיקת נשמה יהודית בה מופיעים גדולי האומנים מהארץ ומהעולם.
הפסטיבל בצפת נחשב לפסטיבל הגדול ביותר בארץ וללא ספק אחד המרגשים ומלאי ההשראה שבהם, הן מבחינת כמות האומנים המגעים להשתתף בו והן מבחינת כמות המבקרים הפוקדים את ימי הפסטיבל המוכר כאחד האירועים השמחים היפים והמרגשים של השנה. מדי שנה מפתיע הפסטיבל בתכניו את קהל החובבים של המוזיקה היהודית .
כשהערב יורד על העיר ניתן להאזין למוזיקת הכליזמרים כמעט מכל פינה בעיר צפת.
רגע לפני שהלילה יורד נתחיל את הסיור בין הסימטאות הציוריות ובתי הכנסת העתיקים ונספר את סיפורה של העיר צפת כאחת מערי הקודש והקבלה - עיר הרוח.
בנוסף, ניתן לשלב אתרי טיול מחוץ לעיר ולהגיע בערב לפסטיבל.

בואו איתנו לפסטיבל הכליזמרים
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
2 - 6 שעות
עונות מומלצות
בחודש אוגוסט

פסטיבל הלדינו בצפת

איך לא חשבו על זה קודם - הלאדינו חוזר לצפת ובגדול

במאה ה- 16, תור הזהב של צפת, היהודים דיברו לאדינו וחיו לאדינו- שירה, פיוטים בבתי הכנסת, לבוש, מאכלים ותרבות החיים בכללה.
הפסטיבל אשר נערך ברחבי העיר העתיקה, בתי הכנסת והמדרחוב בצפת, וכולל מופעי רחוב, 3 במות גדולות , פיוטים בבתי הכנסת העתיקים, אמנים מובילים, וקולינריה אוטנטית ברוח הלאדינו במתחם פוד-טרקים מיוחד.
רגע לפני שהלילה יורד נתחיל את הסיור בין הסימטאות הציוריות ובתי הכנסת העתיקים ונספר את סיפורה של העיר צפת כאחת מערי הקודש והקבלה - עיר הרוח. רוח שהושפעה מאותם רבנים גדולים שגורשו מספרד והביאו עימם את המנהגים ואת שפת הלדינו.

הצטרפו אלינו
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
2 - 6 שעות
עונות מומלצות
חודש יולי

אדם טבע ונוף

שביל אלי כהן

טיול מרגש בעקבות המרגל שלא שב

שביל אלי כהן ברמת הגולן הינו שביל שלארכו פזורות 8 נקודות שהיוו ציוני דרך בפעילותו של אלי כהן בסוריה.

סיפורו המרתק של המרגל אלי כהן ממשיך לסקרן ולהפתיע
גם 55 שנים אחרי הוצאתו להורג.
נטייל בתחנות הפזורות לאורכו של השביל, מחמת גדר ועד המפקדה הסורית, ושלב אחרי שלב נחשף לפרטים על חייו ופועלו מעבר לקווי האויב הסורי ונכיר את המיזם ההנצחה הייחודי כל כך המלווה בפסלים, מבנים ולוחיות זיכרון מרגשות.

מירי עטיה - "טיול מרגש עד דמעות, מלא עוצמה, יוסי סלס - מורה דרך עם ידע עצום בנושא, תודה"

הצטרפו לטיול בעקבות אלי כהן
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
כל היום
עונות מומלצות
כל השנה

פריחת הדובדבן

"אני רוצה לעשות איתך מה שהאביב עושה עם עצי הדובדבן" כתב המשורר הצ'יליאני פאבלו נרודה.

רבים תוהים מה הופך את פריחת הדובדבן למניפת הטווס של אמא אדמה, לשיא השיאים של העצים הוורדניים, דומה כי פריחת הדובדבן היא המרהיבה והמשכרת ביותר, בעיקר מכיוון שהיא נדירה ופתאומית כל-כך. מתפרצת בבת אחת ונמשכת זמן קצר ביותר - לא יותר מימים ספורים.

כמו בכל שנה, עונת האביב נפתחת בגולן עם פריחתו המופלאה של הדובדבן המקשטת, את מטעי צפון הגולן ביופי מלכותי.

טיול אל פריחת הדובדבן וטוסקנה הדרוזית שבצפון רמת הגולן - טיול המשלב מראות, נופים, טעימות והכרות עם החיים בישובים הדרוזים למרגלות החרמון.

בואו לגלות את יופי הפריחה
דרגת הקושי
קלה // לכל הגילאים
משך הטיול
כל היום
עונות מומלצות
מרץ-אפריל

טיול מפלים וזרימות

טיול מפלים ופריחות בגולן ובגליל: חוויה מרגשת וגועשת

בימות גשם סוערים או אחריהם זורמים נחלי הצפון בשצף קצף ומפלי המים צונחים בעוצמה אל הבריכות שלמרגלותיהם. מסלול הטיול בין מפלי המים הגועשים בצפון מוביל אותנו בקטעי נסיעה בצפון רמת הגולן, באצבע הגליל ובגליל העליון ומשלב קטעי הליכה קצרים לכל אחד מהם. המסלול מתאים במיוחד בימים הבהירים מיד לאחר גשמי סערה, בשיא החורף.

את הטיול אנחנו מתחילים במפל פרע, משם למפל סער המרשים, ממשיכים בנסיעה לאורך ציר הנפט, מהכביש הליכה של כחצי שעה לאורך נחל עורבים עד שמגיעים אל המפל הגדול ומסיימים במפל עיט.

הצטרפו לטיול שכולו זרימה!
דרגת הקושי
בינונית// לכל הגילאים
משך הטיול
כל היום
עונות מומלצות
חורף

קירות מדברים וערים אבודות

אני מזמין אתכם לטיול מכוניות לאורך כביש הצפון.

מה מחכה לנו בטיול:
- מצפור הר אדיר - המצפור מאפשר תצפית מרהיבה לכוון הרי הלבנון והר החרמון ולכוון אתרי הקרבות העקובים מדם של מלחמת לבנון השנייה. המצפור הוקם לזכרם של הנופלים במלחמת לבנון השנייה.

- קירות מדברים בשתולה - הוא מיזם אומני גרפיטי מהמובילים בעולם אשר ציירו ציורי גרפיטי מושקעים וייחודיים על חומת הביטחון במושב שתולה. משם נמשיך אל נקודת החטיפה של החיילים רגב וגולדווסר בשנת 2006.

- העיר האבודה - כאילו הזמן עמד מלכת, עיר אבודה מהתקופה הרומית שהתגלתה במקרה לפני מספר שנים בליבו של חורש ים תיכוני.

מצפה מונפורט - בקצה פארק גורן מחכה לכם מרפסת תצפית, שממנה נשקף הנוף הדרמטי והיפהפה של מבצר מונפורט, נחל כזיב, והרכס ההררי שמכוסה כולו בירוק-עד.גלו איתנו את ערים האבודות
דרגת הקושי
קלה
משך הטיול
כל היום
עונות מומלצות
כל השנה

הבניאס- נחל חרמון

אני מזמין אתכם לטיול לאחד הנחלים היפים בארץ.

מסלול מרהיב של 4-6 ק"מ לאורך הנחל הזורם בתוך טבע פראי, מפלים ופינות חמד בנחל שהוא (לדעתי) היפה שבמקורות הירדן.
בואו לגלות את מעיינות הבניאס, המפל הגדול בישראל, השביל התלוי המיוחד, טנק סורי ששוכב במי הנחל כבר 50 שנה, עתיקות העיר בניאס הקדומה ושלל פינות קסומות ליד המים.תבחרו את המקטע שלכם ונצא לדרך
דרגת הקושי
בינונית
אורך הטיול
4-6 ק"מ
עונות מומלצות
כל השנה