עין תינה - עין נוטרה- מסלול הליכה במים

 • עין תינה השוכנת בין רמת הגולן ועמק החולה מציעה מסלול יפייפה, מהבריכה המרעננת ועד למפל המשקיף על הנופים עוצרי הנשימה.
 • מידע כללי
  עין תינה נמצאת למרגלות רמת הגולן בצמוד לעמק החולה, מימיו זורמים כל השנה ונשפכים לבסוף אל הירדן.
  לאחר שנסעתם באחד הכבישים היפים (918) שמחבר את קיבוץ גדות לגונן, תגיעו לרחבת החניה של עין תינה,משם תחצו מעבר פרות ותצעדו כחצי ק"מ בשביל מסומן, עד לערוץ הזורם.
  תגיעו לבריכה מרהיבה עם מים צוננים ומרעננים מוקפת בעצים מצלים.לאחר הפסקה בבריכה, מומלץ להמשיך במעלה הזרם, אל ראש הנביעה. בדרך תחצו כמה פלגי מים קטנים הזורמים ממעיינות למרגלות הגולן. אנחנו ממשיכים לגדול מכולם – עין תינה.
  מדובר בטיפוס מעט מאתגר על סלעי בזלת, כאשר הזרימה החזקה שלידכם משפריצה עליכם בדרך.
  כיף גדול!


  בסוף העלייה תוכלו לראות את זרם המים פורץ מתוך סבך של עצי תאנה, על שמם נקרא המעיין – המים אמנם נראים כאילו הם פורצים מתוך הסלע, אך למעשה הם פורצים מתוך צינור גדול שמזרים את מי המעיין. כאן תוכלו ליהנות מרחצה מרעננת במים השוצפים, כשלעינכם ניבט נוף מרהיב לכיוון עמק החולה.

  רוב המים משמשים להשקיית השטחים החקלאיים של קיבוצי האזור, והשמורה מסתפקת במה שנותר. מכאן הולכים בשביל הכחול מצפון למפל חזרה לחורשת האקליפטוס ולבריכת השמורה.
 • איך מגיעים?
  ב-waze: עין תינה. נמצא על כביש 918 המחבר את קיבוץ גדות לקיבוץ גונן.
 • כדאי לדעת
  אירוס ענף
  בזמן ההליכה במים קשה שלא לשים לב לאירוס ענף הגדל מסביב למים הזורמים.

  אירוס הענף שייך למשפחת פרחים הגדלים בביצות. גובהו המרבי יכול להגיע ל-1.5 מטר, פרחיו צהובים ועליו הארוכים ודמויי החרב חלקים ונוטים לאחור. שורש האירוס כגוש הצף במים, או מושרש בתחתית הביצה. בישראל ניתן לראות את האירוס הענף רק בשמורת החולה ובעין א-תינה, הנמצאת מזרחית משם, למרגלות הגולן. בשמורת החולה יודעים היום על עשרות גושי שורשים של האירוס הענף.
  אירוס ענף פורח באביב ובתחילת הקיץ, בחודשים אפריל ומאי.

  לדברי אקולוג רשות הטבע והגנים בצפון, הד"ר דידי קפלן, "האירוס הענף הוא פרח נכחד, שמהווה שריד לימי תפארתו בביצת.

  בתחילת שנות ה-50 הוחלט לייבש את 60 אלף הדונם של שטחי אגם וביצות החולה ולהפכם
  לשדות חקלאיים. החלטה זו גזרה את דינם של מיני צמחים ובעלי חיים רבים שחיו במקום. בתחילת שנות ה-60 החלה הקמתה של שמורת טבע, על חלק קטן ממה שהיה בעבר אגם החולה. אירוס הענף הוא אחד מאותם צמחים שהצליחו לשרוד ובזכות הקמת השמורה, המשמשת מקלט גם לחיות, עופות וצמחי מים נדירים אחרים. גדילתו של אירוס הענף בשמורה מבטיחה שהוא לא ייכחד.
דרגת הקושי
קלה (לא מיועד למתקשים להליכה)
אורך הטיול
1 ק"מ
עונות מומלצות
כל השנה
אתם קבוצה ומעוניינים בטיול מודרך
מלאו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם!

קצת עליי


יוסי סלס - מורה דרך וצלם

נולדתי בסאו פאולו שבברזיל ובגיל 11 עליתי עם משפחתי לישראל.
כילד סקרן שגר בצפון, עניין אותי תמיד מה יש מאחורי ההרים שנשקפים מחלון ביתי וכך, כמעט בכל שבת, יצאתי לחקור את ההרים שמסביב. לפעמים לבד ולפעמים עם חברים בני גילי.
האהבה לטיולים השתלבה מצוין עם לימודי קולנוע שהביאו אותי לעולם התיעודי, במשך 25 שנים הגעתי ותיעדתי מקומות מדהימים, פגשתי אנשים מיוחדים והייתי שותף לאירועים דרמטיים שעברו על הארץ הזאת. בנוסף, לימדתי מאות סטודנטים את עולם הקולנוע עם דגש על צילום ותאורה.
עם השנים החלטתי להפוך את אהבתי הראשונה למקצוע ויצאתי ללמוד הוראת דרך. מאז, אני לא מפסיק לטייל עם קבוצות, מארגן ימי חוויה בצפון ושמח להעניק מהידע שלי בסיורים משולבים עם הדרכה בצילום עם מצלמות מקצועיות או עם הסמארטפון.
אני מזמין אתכם לעשות אתי דרך כדי לגלות מקומות, סיפורים ואנשים ולחוות את הארץ מזווית ייחודית ומעניינת.
שכחתי לספר, אני מוכר גם בזכות הקפה הגלילי שאני מכין למטיילים שלי...